اطلاعیه های منطقه

1395/8/2 يكشنبه

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در بازدید از تأسیسات و پروژه های منطقه 9 عملیات

دقت باید اولویت اصلی کار در مناطق انتقال گاز باشد

به گزارش روابط عمومی منطقه 9 عملیات، مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران به همراه تعدادی از روسای ستادی در آستانه فصل سرما از تاسیسات و پروژه های این منطقه بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی منطقه 9 عملیات، مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران به همراه تعدادی از روسای ستادی در آستانه فصل سرما از تاسیسات و پروژه های این منطقه بازدید نمود. مهندس توکلی در این ماموریت دو روزه از تاسیسات تقویت فشار و مرکز بهره برداری خطوط لوله گاز رشت، پروژه احداث خط لوله گاز رشت- سنگر به طول بیش از نه کیلومتر، محل تقاطع خط لوله سی اینچ با رودخانه سپیدرود و تقاطع خط لوله با محور ارتباطی شهر لنگرود به کومله (با حضور رییس شورای شهر و شهردار) بازدید کرد.

توکلی در حاشیه این بازدید با هیات رییسه منطقه دیدار و نکات لازم را برای بهبود شرایط عنوان نمود. او ضمن تشکر از زحمات کارکنان این منطقه، به ماموریت خطیر شرکت انتقال گاز اشاره کرد و افزود: بسیاری از زحمات شما دیده نمی شود و این ذات کار در این حوزه است. این در شرابطی است که در بسیاری از مواقع اشتباه اول، اشتباه آخر محسوب می شود و زحمات چندین ساله یک مجموعه زیر سوال می رود. دقت رکن اصلی است و باید همواره سرلوحه کارکنان مناطق انتقال گاز قرار گیرد. ایشان ضمن تاکید بر رعایت اصولی HSE اعلام کرد؛ باید اطلاعات کاربردی بین مناطق مختلف به اشتراک گذاشته شود. در ضمن باید بانک حوادث نیز جدی گرفته شود. توکلی صمیمیت و همدلی کارکنان را در شرکت انتقال گاز عالی توصیف کرد و این مهم را عامل اصلی توفیقات این شرکت برشمرد.

ایشان در بازدید از  خط لوله انتقال گاز رشت- سنگر از نزدیک با مشکلات این پروژه آشنا شد و پس از استماع گزارشات خواستار اتمام هر چه سریع تر پروژه گردید. وی در بازدید از تاسیسات واحد رشت نظارت و بازرسی بر عملکرد توربین های واحد رشت را حائز اهمیت برشمرد.

مدیرعامل انتقال گاز پس از بازدید برخی از خطوط انتقال که از رودخانه ها می گذرند، تعدد وجود رودخانه های خروشان در استان های شمالی را به عنوان یک تهدید جدی، قابل توجه برشمرد. توکلی وجود رودخانه های فراوان را ویژگی منحصر منطقه 9 برشمرد که در صورت عدم توجه ریسک سیستم را افزایش دهد.

در ادامه بازدید مهندس داودی نژاد مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز ضمن خوشامد گویی به مدیرعامل انتقال گاز ایران و هیات همراه؛ منطقه 9 عملیات را به حوضچه ای با سطح کم اما عمق زیاد تشبیه نمود. داودی نژاد گلستان، مازندران و گیلان را دارای شرایط خاص محیطی توصیف نمود که گاهاً به چشم نمی آیند و سختی کار را چندین برابر می نمایند. تراکم جمعیت در شمال کشور، مشکلات حریم خط لوله را افزایش داده است. وجود رودخانه های خروشان پایداری آن را تهدید می کند و در همین راستا پروژه های ایمن سازی خطوط در برخی رودخانه ها اجرا شده است. ایشان در ادامه گزارشی از عملکرد منطقه ارائه دادند.


عكس هاي مرتبط :
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بيشتر
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما